Značka Jeep® rozšiřuje svou nabídku elektrifikovaných vozidel v Evropě o nové hybridní verze Compass a Renegade

 • Nové hybridní verze Jeep® Renegade a Compass nabízejí zákazníkům nový vstupní bod do elektrifikované řady Jeep.
 • Nové modely navazují na úspěšné představení řady plug-in hybrid Jeep 4xe.
 • Nová hybridní pohonná jednotka je tvořená čtyřválcovým 1,5litrovým zážehovým přeplňovaným motorem o výkonu 130 koní a maximálním točivém momentu 240 Nm a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou.
 • Hybridní technologie integruje elektromotor o výkonu 15 kW a točivém momentu 55 Nm (135 Nm na vstupu převodovky), který pohání kola, i když je spalovací motor vypnutý.
 • Pokročilý hybridní systém umožňuje plně elektrický pohon při rozjezdu, v nízkých rychlostech a při parkovacích manévrech.
 • Nová pohonná jednotka přináší až o 15 % nižší spotřebu paliva a emise CO2 než předchozí zážehové verze.
 • Pokročilé technologie a asistenční systémy řidiče ADAS zahrnují dálniční asistent, který umožňuje autonomní řízení 2 úrovně (L2). Tento systém je nabízen pro Jeep Compass volitelně.
 • Speciální edice využívá udržitelné materiály a komponenty z recyklovaných plastů.
 • Vozy je možné objednat již i v našem dealerství.

 

Turín/Praha, 20. ledna 2022 – Uvedení těchto nových hybridních verzí poskytne zákazníkům nový vstupní bod do řady elektrifikovaných vozidel Jeep. Nové modely se připojují k úspěšným plug-in-hybridním verzím 4xe, které v současnosti představují více než 25 procent celkových prodejů značky Jeep v Evropě. Na trzích, jakým je Francie, dosáhly modely Jeep 4xe více než 50 procent celkových prodejů, zatímco v Itálii, tedy na největším trhu značky Jeep v Evropě, byl Jeep vedoucí značkou v segmentu LEV, včetně elektrických bateriových vozidel a plug-in hybridů.

„Dnešní oznámení staví na úspěchu našeho současného portfolia plug-in-hybridních vozidel 4xe a je dalším krokem ke komplexní elektrifikaci naší produktové řady v Evropě,“ řekla Antonella Bruno – Head of Jeep Brand pro Evropu. „Jeep Compass a Renegade e-Hybrid představují vstupní bod do našeho elektrifikovaného portfolia a rozšiřují naši prodejní dynamiku tím, že nabízejí více hybridních možností větší skupině evropských zákazníků. Tato produktová expanze bude pokračovat v létě tohoto roku představením verze 4xe zcela nového modelu Jeep Grand Cherokee.“

Nové hybridní elektrické možnosti

Nové modely přicházejí s pokročilým hybridním systémem tvořeným novým 4válcovým 1,5litrovým zážehovým přeplňovaným motorem z rodiny Global Small Engine, který poskytuje výkon 130 koní a 240 Nm maximálního točivého momentu, a novou 7stupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou 7HDT300.

Hnací ústrojí zahrnuje 48voltový elektromotor o výkonu 15 kW (20 k) a točivém momentu 55 Nm – ekvivalent k 135 Nm na vstupu převodovky –, který dokáže pohánět kola, i když je spalovací motor vypnutý. Nové verze nabízejí až o 15 procent nižší spotřebu paliva a emise CO2 než předchozí zážehové motorizace.

Díky nové hybridní technologii nabízejí modely Jeep Renegade a Compass e-Hybrid novou alternativu v segmentu vozidel s pohonem dvou kol. Zákazníci nemusí měnit své řidičské návyky a současně si užijí originální zážitek z jízdy s hybridním vozidlem, které při rozjezdu, v nízkých rychlostech a při parkování dovoluje ryze elektrický pohon.

Navržen pro hybridní výkon

Nový čtyřválcový přeplňovaný motor byl navržen tak, aby se co nejlépe vyhovoval hybridnímu použití, například svou optimální termodynamikou, a přinášel výraznou úsporu paliva. Agregát pracuje na základě Millerova cyklu, který zlepšuje tepelnou účinnost a nabízí vysoký kompresní poměr (12,5:1). Pochlubit se může novou hlavou válců s kompaktní spalovací komorou, dvojitým variabilním časováním ventilů a speciálními sacími kanály „high-tumble“. Novinkou je i vysokotlaké přímé vstřikování paliva, které pracuje s tlakem až 350 barů. Tento zážehový motor poskytuje výkon 130 koní, přičemž maximální točivý moment dosahuje 240 Nm. Motor zahrnuje také řemenem poháněný startér-generátor, který zaručuje rychlé a tiché restartování spalovacího motoru.

Brzdový systém nového Renegade a Compass e-Hybrid je takzvaně inteligentní, což znamená, že zahrnuje funkci „automatického dobíjení“ na základě regenerativního brzdění pro maximalizaci rekuperace kinetické energie a zlepšení účinnosti.

Evoluce zážitku z jízdy

Díky novému hnacímu ústrojí poskytují hybridní modely všestranný a uvolněný zážitek z jízdy s různými funkcemi pro jízdu v elektrickém režimu. Ty zahrnují:

 • Tichý rozjezd: vozidlo se rozjíždí bez nutnosti spuštění zážehového motoru, a to prostřednictvím elektrické energie v režimu EV;
 • Rekuperace energie: rekuperuje energii, která by jinak byla zmařena při zpomalování vozidla (e-Coasting) a při brzdění (regenerativní brzdění);
 • Boost & Load Point Shift: „e-Boosting“ umožňuje zvýšení točivého momentu na kolech díky elektromotoru, který podporuje zážehový motor; navíc, využitím výhody (jízda nebo brzdění) točivého momentu dodávaného elektromotorem je možné optimalizovat provozní bod zážehového motoru;
 • Elektrická jízda: vozidlo může jet zcela tiše a s nulovými emisemi pouze pomocí elektromotoru, i když je zážehový motor vypnutý.

Nový Jeep Renegade a Compass e-Hybrid mohou jet v různých podmínkách pouze na elektrický pohon (s vypnutým zážehovým motorem). To je možné díky řadě elektrických režimů známých jako „EV funkce“, které zahrnují:

 • e-Launch: rozjezd vozidla pouze pomocí elektromotoru při rozjezdu na začátku jízdy nebo na semaforech;
 • e-Creeping: elektromotor zajišťuje rozjezd, jaký známe u vozidel s automatickými převodovkami, a to od 0 km/h do rychlosti odpovídající volnoběžným otáčkám zážehového motoru na první převodový stupeň nebo na zpátečku (například při manévrování);
 • e-Queueing: vozidlo může popojíždět v dopravní zácpě v plně elektrickém režimu;
 • e-Parking: zjednodušuje parkovací manévry, které lze provádět pouze pomocí elektrického pohonu, což zajišťuje praktičnost a bezhlučnost.

Funkce EV jsou dostupné v závislosti na stavu nabití baterie a požadovaném výkonu.

Speciální zaváděcí edice „Upland“: konkrétní závazek k udržitelnosti

Speciální edice „Upland“ vznikla proto, aby zdůraznila pozornost značky Jeep k životnímu prostředí a její závazek k udržitelnosti. Tato speciální edice s jedinečnými estetickými detaily, udržitelnými materiály a ekologickými laky bude dostupná také pro modely Renegade a Compass 4xe Plug-in-Hybrid.

Nový model „Upland“ je okamžitě rozpoznatelný podle nové a exkluzivní barvy karoserie „Matter Azur“ a černé střechy (také s novými, viditelnějšími a rozsáhlejšími stylistickými prvky pro model Renegade), a také podle leskle černých 17“ (u modelu Renegade) a 18“ (u modelu Compass) litých kol pro ještě výraznější vzhled. Jedinečný styl exteriéru završuje nová bronzová úprava MetaKrome na otvorech mřížky chladiče a zadní ochranné části a také specifický polep na kapotě.

Interiér verze „Upland“ se vyznačuje rozsáhlým použitím recyklovaných materiálů, které charakterizují čalounění stropu, podlahové rohože s novým, specifickým designem, exkluzivní sedadla SEAQUAL®, která jsou vyrobená z recyklovaného plastu pocházejícího z moře a disponují sportovním kontrastním prošíváním. Vzhled dotvářejí logo Jeep na opěradlech předních sedadel s organickou horní částí.

Výsledek je vysoce moderní a výrazný díky klasickému motivu Chevron na černém základu. Plasty pocházející ze Středozemního moře a nasbírané rybáři byly transformované na polyesterové vlákno SEAQUAL®, které lze využít jako pravou tkaninu. Ve fázi tkaní je příze SEAQUAL® smíchána s dalšími ekologickými vlákny, z nichž všechna jsou přírodní, recyklovaná nebo regenerovaná.

U modelu Renegade jsou některé černé plastové panely a komponenty interiéru vyrobené z recyklovaných materiálů, konkrétně z plastů pocházejících ze světlometů vozidel. Kabina se vyznačuje bronzovými lakovanými povrchy MetaKrome. U modelu Compass jsou obložení dveří a palubní deska čalouněné materiálem získaným z recyklovaných plastů, zatímco bronzová povrchová úprava MetaKrome byla vyrobená prostřednictvím ekologických barev a zvýrazňuje celý profil palubní desky.

Nejvyspělejší konektivita a bezpečnost

Technologie modelů Renegade a Compass nabízí různé provozní režimy, které řidičům poskytují komplexní zážitek z hybridní jízdy. Hybridní systém lze spravovat také ze stránek Hybrid Pages, které umožňují sledovat jakou měrou se na pohonu podílí spalovací a elektrický motor, a také zobrazit historii jízdy na benzín nebo na elektrickou energii. Přístrojový panel umožňuje sledovat všechny parametry hybridního systému a získat tak úplnou kontrolu nad jízdou.

Vozidla se mohou pochlubit až 8,4“ a 10,1“ (pouze u modelu Compass) systémy Uconnect NAV s dotykovou obrazovkou a komplexní palubní a dálkovou konektivitou včetně funkcí Apple CarPlay a Android Auto*.

Nové hybridní modely Renegade a Compass budou nabízené se službami připojení včetně předinstalovaného telematického zařízení Uconnect™ Box, jež umožňuje přístup ke službám Uconnect™, a řady funkcí, ke kterým lze přistupovat prostřednictvím různých prvků, jakými jsou mobilní aplikace My Uconnect, chytré hodinky, internetové stránky, tlačítka na stropní konzoli a hlasový asistent (Amazon Alexa a Google Assistant).

Pomocí aplikace „My Uconnect“ mohou zákazníci přistupovat k řadě služeb pro rychlou a snadnou správu stavu a údržby vozidla, dálkové ovládání zamykání a odemykání dveří, rozsvícení světel, asistenci a lokalizaci vozidla.

Služby Uconnect™ zahrnují:

 • My Assistant: pro asistenci v případě nouze nebo potřeby na základě geografické lokalizace;
 • My Remote: pro ovládání vozidla na dálku, kdekoli a kdykoli;
 • My Car: pro sledování stavu vozidla a péči o něj;
 • My Navigation: pro odeslání cílové destinace do navigace vozidla přímo z mobilní aplikace My Uconnect, příjem aktuálních informací o dopravě, počasí a rychlostních radarech, zobrazení bodů zájmu a aktualizaci map bezdrátově (pouze u modelu Compass);
 • Volitelnou službu My Wi-Fi: poskytuje hotspot ve vozidle, ke kterému lze současně připojit až osm elektronických zařízení a aktivuje „hlasovou službu Alexa“ (pouze Compass);
 • Volitelnou službu My Alert: zákazníci obdrží upozornění, podporu a okamžitou pomoc v případě krádeže.

Po zakoupení vozidla si zákazníci mohou okamžitě vytvořit účet stažením mobilní aplikace „My Uconnect“ a objevit mnoho technologických a souvisejících výhod, a to ještě před dodáním jejich nového vozidla.

Pokud jde o bezpečnost, standardní výbava zahrnuje rozpoznávání dopravního značení, které čte a interpretuje dopravní značky; inteligentní rychlostní asistent, který automaticky udržuje rychlost vozidla podle předepsaného limitu; asistent pozornosti řidiče, který upozorní řidiče, když jeho pozornost poklesne; a automatické nouzové brzdění s rozpoznáním chodců a cyklistů (pouze Compass), které zpomalí vozidlo až do úplného zastavení, a to s cílem zabránit nehodě nebo alespoň zmírnit její následky. Pro Jeep Compass je k dispozici také nový dálniční asistent. Tento asistenční systém řidiče pro autonomní řízení 2 úrovně (L2) se u modelu značky Jeep prodávaného v Evropě objevuje vůbec poprvé. Systém využívá kombinaci adaptivního tempomatu a udržování uprostřed jízdního pruhu pro automatické přizpůsobení rychlosti a trajektorie při jízdě po dálnicích.

Kompletní řada

Nová hybridní řada se skládá ze čtyř úrovní výbavy – Longitude, Night Eagle, Limited a S, plus speciální zaváděcí edice. Všechny jsou vybavené pohonem předních kol, novou 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou a hybridním 1,5litrovým zážehovým přeplňovaným motorem, který poskytuje výkon 130 koní a točivý moment 240 Nm. K dispozici je široká škála možností personalizace včetně kontrastní černé střechy a až osmi různých barev karoserie pro model Renegade a sedmi barev karoserie pro model Compass. K tomu lze přičíst také nový specifický odstín Matter Azur určený pro verzi „Upland“. K dispozici je také široká škála litých kol pro Renegade i Compass.

Značka Jeep®

Značka Jeep staví na 80leté legendární historii. Jedná se o originální značku SUV, která přináší schopnosti, řemeslné zpracování a všestrannost všem, kteří hledají nové cesty. Značka Jeep přináší otevřenou výzvu žít život naplno tím, že nabízí široké portfolio vozidel, která svým majitelům poskytují pocit bezpečí a jistoty zvládnutí jakékoliv cesty. Modelovou nabídku vozidel Jeep tvoří modely Renegade, Renegade 4xe, Renegade e-Hybrid; Compass, Compass 4xe, Compass e-Hybrid; Wrangler (mimo EU), Wrangler 4xe a Gladiator. Jeep Wave je prémiový program věrnosti a péče o zákazníky, který je k dispozici pro celou řadu vozidel Jeep 4×4. Tento program je charakteristický řadou exkluzivních výhod, které majitelům značky Jeep poskytují maximální péči a nepřetržitou specializovanou podporu 24/7. Legendární schopnosti Jeep v terénu se prostřednictvím globální strategie elektrifikace posouvají do nové dimenze. Označení 4xe symbolizuje také snahu o dosažení svobody nulových emisí, což je jedna z hlavních vizí značky Jeep.

* Aplikace Apple CarPlay a Android Auto nejsou podporovány na českém trhu.

** Program Jeep Wave není k dispozici na českém trhu.