O firmě Smažík

Zakladatelem firmy Smažík byl Jaroslav Smažík, známá postava ještě československého motorismu, aktivní jezdec a známý funkcionář Autoklubu Republiky Československé. Ten přivedl k motorismu svého syna Petra a ten následně zase svého syna. Ze zásadních úspěchů Jaroslava Smažíka lze jmenovat alespoň tři. Po stránce jezdecké byl vítězem nejslavnějšího mezinárodního závodu Tisíce mil československých v roce 1935 na voze Bugatti s partnerem panem Kubíčkem. Současně po stránce obchodní byl prodejcem automobilů a již před válkou zajišťoval zastoupení vozů značky FIAT a současně dodával na náš trh závodní automobily značky Cisitalia, což byl „takový" sportovní oddíl firmy Fiat. Současně pak pracoval po válce jako místopředseda Autoklubu Republiky Československé. Byl jedním z těch, kteří vyprovázeli na slavné cestě po světě známou cestovatelskou dvojici Zikmund a Hanzelka. Čili firma dnes navazuje na Jaroslavův kontakt a vztah ke značce Fiat.

Nový začátek po roce 1989

Současná firma začala ve skromných podmínkách po devětaosmdesátém roce. „Znovuzrodil“ ji syn Jaroslava, Petr. Sám jezdil závodně, byl členem Autoklubu Bílá labuť a členem svazu závodníků veteránů. Bohužel nepřišla žádná restituce, ale firma musela začít od začátku. To bylo 1.1.1991, v roce 1993 byla otevřena první skromná podoba nynějšího areálu, který v současné době disponuje vším, co patří k velkému autocentru. Postupně se ujal vedení Pavel, třetí z generace Smažíků. O tom, že si vede neméně dobře jako jeho předchůdci svědčí fakt, že otevřel nový moderní areál ve Velkém Přítočně navazující na ulici Unhošťskou – Kladno.

SMAŽÍK NORD s.r.o.

A právě Pavel současně s druhým jednatelem Zdeňkem Vrtiškou byly u zrodu společnosti SMAŽÍK NORD s.r.o. Počátek firmy se datuje k 11.09.2001, kdy jsme otevřeli prodejnu a servis vozidel v Drážďanské ulici, v Ústí nad Labem a po Kladně jsme rozšířili zastoupení i v Ústeckém kraji. Nový showroom nejprve zaplnily italské vozy Fiat a Fiat Professional a v roce 2007 jsme rozšířili portfolio o značku s třemi diamanty ve znaku – Mitsubishi. Tento krok se nám zdal logický, neboť jsme zákazníkům mohli nabídnout vozy od nejmenších modelů, jako byly Panda, Punto či Colt přes střední vozy tipu Stilo, Multipla, Lancer až po nepřeberné množství užitkových vozidel Doblo, Scudo nebo Ducato a nově také vozy v provedení SUV či s pohonem 4×4, jmenovitě ASX, Pajero, L200. A téměř symbolicky na počest 80. výročí automobilky, jsme v roce 2021 rozšířili prodej a servis o kultovní americkou značku JEEP®, díky které Vám můžeme nabídnout modely prověřené osmi desítkami let jízdy v terénu.

Široká nabídka vozů

Fiat, jedna z nejstarších značek v Evropě a největší výrobce automobilů v Itálii nabízí širokou škálu modelů od nejmenších jako je Panda, která je v nabídce i v provedení 4×4 a pohonem na LPG, či stylová 500, která se nyní nabízí i v provedení 500e, prvním elektrickém modelu určeném pro Evropu, přes kompaktní model model Tipo, které můžete získat v karosářských variantách sedan, hatchback a combi, dále prostorné MPV 500L, či modernizovaný crossover 500X. Potřebujete pro svou firmu užitkový vůz? Jsme připraveni Vám nabídnout největší skladové zásoby vozů, například Ducato, bestseller značky Fiat Professional, který je k dispozici s objemy nákladového prostoru od 10 m3 do 17 m3 , nebo v provedení Combi (poloprosklené i plněprosklené, Crew Cab) až v 9-ti místném provedení, či ve verzi kabina, dvoukabina, valník, šasi. Co třeba Fiat Talento, který je k dispozici s kompletní škálou karoserií (van, verze pro přepravu osob, kabina, prodloužená kabina), dvěma délkami, dvěma výškami a dvěma různými rozvory náprav. Kombinováním těchto prvků lze model nakonfigurovat doslova na míru všem úkolům. A Fiat Doblo, následovník velmi úspěšného modelu, jenž si od roku 2000 zvolilo přes 1,4 milionu zákazníků, má všechny atributy k upevnění svého vedoucího postavení v daném segmentu. V neposlední řadě Fiat Fiorino, dodávka stvořená pro město, kdy vedle klasické dodávky jej můžete mít i ve verzi Combi, která je vybavena druhou řadou sedadel a umožňuje převoz osob i nákladu.

Vybere si každý

Stále jste si nevybrali? Tak co vyzkoušet některý z vozů japonské automobilky Mitsubishi Motors? Co třeba nový Space Star se sportovním designem, luxusnějším interiérem, nízkou spotřebou paliva, provozními náklady a typickou japonskou spolehlivostí. Nebo sportovní SUV Eclipse Cross PHEV, jehož výrazný design, vytříbená japonská kvalita, jízdní dynamika, promyšlené uspořádání a pokrokové prvky výbavy posouvají vůz na zcela novou úroveň. A co teprve Nové Mitsubishi L200 šesté generace, které navazuje na úspěšnou historii svých předchůdců, s výkonem 173 koní a točivým momentem 502 Nm, který jako jediný vůz ve svém segmentu nabízí záruku 7 let / 150 000 km.

Pro ty jejichž životním stylem je dobrodružství nově nabízíme vozy od ikonické americké značky JEEP®. Vyzkoušejte nejprodávanější model značky JEEP® kompaktní SUV Renegade či modernizovaný Compass, kde se modernizace primárně zaměřila na interiér, který byl kompletně přepracovaný, přizpůsobil se době, a tak vsadil na novou obrazovku multimediálního systému. Hledáte stroj, ve kterém vás žádná překážka nezastaví? Pak pro Vás máme Wrangler a Wrangler Unlimited. Návrat značky Jeep do segmentu pick-upů představuje model Gladiator, všestranný pick-up, který sdílí DNA s modelem Wrangler. Netrpělivě již vyhlížíme pátou generaci modelu Grand Cherokee, který se za posledních 30 let stal nejoceňovanějším SUV a do světa vyjel ve více než 7 milionech exemplářů, oficiálně se na našem trhu představí v roce 2022.

Autobazar

Potřebujete kvalitní vůz, ale nechcete investovat do nového? Vyzkoušejte vozy z našeho autobazaru, registrované v ČR, které procházejí celkovou kontrolou před prodejem. Zároveň nabízíme širokou nabídku ojetých a referenčních vozů Fiat v ČR. Ve spolupráci s partnerem CEBIA prověřujeme historii všech vozidel dle VIN, kontrolu najetých km, kontrolu poškození, výbavy, skutečného roku výroby. Zároveň všechna naše vozidla kontrolujeme zda nejsou zatížena leasingem či spotřebitelským úvěrem nebo zda nejsou odcizena či odepsána. V rámci přípravy k prodeji naše vozy prochází čistícím, mycím a dezinfekčním procesem. Důsledně dodržujeme hygienická nařízení, interiéry vozidel dezinfikujeme ozonem.

Servis

Určitě nezapomínáme ani na servis. Můžete u nás najít veškeré vybavení včetně diagnostického zařízení, emisního měření, digitální geometrie, pneuservisu, plnění a čištění klimatizací, atd. Lakovna je vybavena boxem i na užitkové vozy a v klempírně disponujeme rovnacím rámem „Celleta“. Samozřejmostí je ruční mytí. Současně provádíme přestavbu vozů Mitsubishi na LPG bez omezení běžné záruky. Snížíte tím své náklady na provoz až o 50%!