ZNAČKA FIAT PROFESSIONAL ZÍSKALA TROJICI OCENĚNÍ V ANKETĚ „WHAT VAN?“

  • Nové Ducato od Fiat Professional vyhrává prestižní anketu „What Van? 2022“ v kategorii „Velké dodávky“ a triumfuje jako celkový vítěz Van of the Year 2022.
  • Nové Ducato je prvním užitkovým vozidlem, které těží z výhod asistenčních systémů řidiče (ADAS) pro autonomní řízení 2 úrovně.
  • Minibus E-Ducato si odnesl cenu Minibus roku 2022.

 

Značka Fiat Professional převzala ve Velké Británii cenu „What Van 2022?“. Nové Ducato získalo cenu „Large Van of the Year 2022“ a stalo se i celkovým vítězem ankety a držitelem titulu „Van of the Year 2022“. Přestavba na minibus na bázi E-Ducata získala ocenění „Minibus of the Year 2022“.

 

Porota ocenila nové Ducato za jeho působivou technologickou výbavu, který z něj činí vůbec první užitkové vozidlo na světě, které těží z asistenčních systémů řidiče (ADAS) pro autonomní řízení 2 úrovně. Cílem těchto technologií je zlepšit zážitek z jízdy a zároveň učinit Ducato bezpečnějším pro práci i volný čas.

Zahrnutí technologií, jakými jsou adaptivní tempomat, asistent udržování v jízdním pruhu a asistent pro jízdu v dopravní zácpě, poskytuje nezávislou asistenci při jízdě a během zrychlování a brzdění. To umožňuje novému Ducatu dosáhnout autonomního řízení 2 úrovně.

Mezi další výjimečné technologie patří omezení rychlosti, ovládání brzd před nečekanými překážkami, jako jsou chodci a cyklisté, rozpoznávání dopravního značení a sledování pozornosti řidiče.

Nové Ducato je k dispozici s elektrickým i spalovacím motorem ve spojení s manuální nebo devítistupňovou automatickou převodovkou.

 

James Dallas, redaktor magazínu What Van? ocenění komentoval slovy: „Fiat Professional Ducato nadále vyniká novými technologiemi, jakými jsou asistenční systémy řidiče (ADAS) pro autonomní řízení 2 úrovně, nová manuální převodovka a vynikající devítistupňová automatická převodovka.“

 

„Nové Ducato se dobře řídí, je praktické při nakládání a zůstává dokonalým lékem proti neustálému měnění značek.“