Příchod nových modelů Fiat Professional Scudo a Fiat Ulysse

  • V továrně skupiny Stellantis v Hordainu se již brzy začnou vyrábět lehké a středně velká užitková vozidla Fiat Professional a víceúčelový model Fiat.
  • Oba modely budou k dispozici se spalovacím motorem a také ve zcela nové, 100% elektrické verzi (bateriové elektrické vozidlo).
  • Široká paleta užitkových vozidel – tři délky a verze Van, Combi a kabina s platformou –, která posílí silnou pozici značky Fiat Professional v segmentu užitkových vozidel.
  • Kompletní řada víceúčelových modelů v různých kombinacích od 6 do 9 míst, která je zaměřená na velké rodiny nebo podnikatelský sektor.
  • Nová rodina vozidel představuje návrat značek Fiat Professional a Fiat do historické francouzské továrny, která v letech 1994 až 2016 vyráběla jedny z nejslavnějších modelů. Nové modelové řady přebírají i původní názvy, tedy Scudo a Ulysse.
  • Konfigurace s ryze elektrickým pohonem nepochybně vzbudí velký zájem s ohledem na probíhající přechod na mobilitu s nulovými emisemi a jsou konkrétními příklady nové strategie elektrifikace skupiny Stellantis.

Oba modely budou k dispozici ve verzi se spalovacím motorem, ale i ve 100% elektrické verzi (bateriové elektrické vozidlo – BEV). Pokud jde o spalovací motory, ty budou vznětové a kombinované s manuální nebo automatickou převodovkou. Lehké užitkové vozidlo bude k dispozici ve třech konfiguracích – Van, Combi a kabina s platformou, čímž naplní všechny požadavky profesionální přepravy. Obě vozidla vycházejí z platformy EMP2, jejíž modulární povaha umožňuje vyhovět specifickým potřebám na různých trzích tím, že se dokáže přizpůsobit i velmi odlišným modelům a segmentům.

Dvojice modelů inspirovaná úspěchy svých předchůdců ponese jména Fiat Ulysse a Fiat Professional Scudo. Kromě toho oba modely nabídnou i řešení s nulovými emisemi velkým rodinám, zájemcům o rekreační vozidla i profesionálům v dopravě. Ke známým a spolehlivým verzím se totiž přidají rovněž inovativní, 100% elektrické modely, které nepochybně vzbudí velký zájem.

Nová generace modelů Fiat a Fiat Professional je reakcí na probíhající přechod na mobilitu s nulovými emisemi. S ohledem na rostoucí využití lehkých užitkových vozidel v městských oblastech – částečně kvůli nárůstu poptávky po online doručovacích službách –, tato vozidla významně přispějí ke snížení emisí ve městech. Stejně tak verze pro přepravu cestujících umožní rodinám užívat si „zelený“ aktivní životní styl, těžit z inovativních high-tech zařízení, mimořádné úrovně pohodlí a prostoru na vrcholu segmentu a pokročilých bezpečnostních prvků.

Fiat Professional Scudo bude možné objednávat na hlavních trzích koncem tohoto a začátkem příštího roku, zatímco Fiat Ulysse bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2022.